IO Koolitus

Ideede ja oskuste koolituskeskus

Change of Mind

18.11-19.11.2010 toimus  Tervise Arengu Instituudis koolitajate koolitus Change of Mind meetodist.

Spetsiifilise lähenemise ajutraumaga inimestele töötas välja Patty van Belle-Kusse (Holland, psühholoog, ortopedagoog, koolitaja:  www.mhid.org/pattyvanbelle.htm), http://www.arduin.nl/arduinblad/2008/online_3-2008.pdf , kes nimetas seda unikaalseks Change of Mind meetodiks.

Ajutraumaga inimestega töötades tekib nii lähedastel kui professionaalidel sageli küsimusi, kuidas saaks aidata inimesel oma elust selgust saada, millised on  ootused tuleviku suhtes ja kas need on realistlikud, kuidas aidata  jälle oma elu enese kätte haarata. Change of Mind meetod püüab vastuseid leida neile ja teistele küsimustele ning kaardistada ajutraumaga inimese minevikku, olevikku ning ka tuleviku eesmärke seada. Kogu meetod on suunatud sellele,  kuidas inimene saaks jälle hoolimata traumast oma elu üle kontrolli omada. Meetodi nimetus Change of Mind viitab muutustele, mis on juhtunud inimese ajuga;  muutustele, mis on juhtunud selle tagajärjel sotsiaalse võrgustikuga ning uuele viisile, kuidas selle meetodi järgi on võimalik inimest hinnata ja sekkumisi korraldada.

Change of Mind meetod on hinnatud nii Euroopas kui Ameerikas. Meetodi autor koos oma kolleegiga on kirjutanud samanimelise raamatu, mis on ilmunud ka inglise keeles (www.hooiopjevork.nl).